Предавање на тема: „Солидарност и хуманост во сообраќајот“

На 28.02.2019 година во нашето училиште се одржа предавање на тема: „Солидарност и хуманост во сообраќајот“, како дел од планираните активности со сообраќајната секција....

Е-twinning проект „Размена на Божиќни картички“ (Christmas cards exchange 2018)

 Овој проект започна во септември 2018, а заврши во јануари 2019 година. Целта на овој проект е да се разменат искуства, да се сподели креативноста...

Е-twinning проект „Храна која што мора да ја пробате од целиот...

И овој проект се реализираше во периодот од септември до јануари 2019 година и повторно е вклучен предметниот наставник по англиски јазик Елена Пантова и учениците...

Интернационален проект „Магична мрежа за интеркултурно пријателство“ (А magical intercultural friendship...

 Овој проект започна да се реализира на 24 октомври и траеше 9 седмици, под менторство на предметниот наставник по математика Јулујана Николовска, а учество зедоа...

Еко пакет Македонија 2018

На 28.12.2017 година се одржа кратко предавање пред тимовите предложени од одделенските наставници предводени од менторите: Дивна Јанушова, Анка Соколова и Катица Петрова. Накратко...

Признание за учество на 12 Меѓународен ликовен натпревар BODI UMETNIK

 На повикот за учество на 12-от Меѓународен ликовен натпревар BODI UMETNIK, од Словенија, од нашето училиште учество зедоа повеќе ученици од предметна настава кои работеа...
Kochani
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
22 %
4.6kmh
0 %
Fri
8 °
Sat
17 °
Sun
18 °
Mon
18 °
Tue
14 °

Соопштенија

Календар

March 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031